PIĄTEK 03.04.2020 - SŁONECZKA

Na początek proponuję ćwiczenie ortofoniczne „Powtórz za mną”. Mówimy różne sylaby, np. la, re, mi, ko, do, be, itd, a dziecko niech za wami powtarza.

Dziś dzieci dowiedzą się co lubią jeść zwierzątka z wiejskiego podwórka. Do zgłębienia tej wiedzy pomocny będzie film i ilustracje.

Trzecia zabawa to quiz: prawda czy fałsz. Wypowiadamy zdania na temat zwierząt, a dziecko decydują, czy dane zdanie jest prawdziwe,czy fałszywe. Przykładowe zdania do quizu:

Krowa je cukierki. (fałsz)

Kaczki pływają w stawie. (prawda)

Świnka robi „chrum-chrum”. (prawda)

- Kotek szczeka ( fałsz) itd.

Trochę ruchu też się przyda. Pobawcie się w zabawę: "Sprytny kotek". Przywiążcie długi szalik do dwóch krzeseł, a zadaniem dziecka będzie przejście pod nim tak, aby go nie dotknąć. Jeśli dziecko będziecie mieć ochotę się bawić możecie przywiązywać go coraz niżej i niżej. Będzie to świetna zabawa i ...gimnastyka!

Na koniec obrazek do pokolorowania od Misiowej Mamy

Jak co dzień czekam na wasze fotorelacje.

Miłego dnia życzę wszystkim, uściskajcie ode mnie Wasze pociechy i do zobaczenia w poniedziałek.

Data dodania: 2020-04-03 08:38:52
Data edycji: 2020-04-03 08:45:43