PONIEDZIAŁEK 06.04.-BIEDRONKI

Witam wszystkie Biedronki i zapraszam do dzisiejszej zabawy.

ZADANIE 1.

Na początek zabawimy się w zabawę pantomimiczną „Pieczemy ciasto”- mama pokazuje poszczególne etapy pieczenia ciasta: ugniatanie, dosypywanie składników, mieszanie, wałkowanie itp. a dziecko naśladuje ruchy mamy.

ZADANIE  2.

Proszę dzieci ugniećcie z gazety kule, a następnie podrzucajcie w górę i łapcie, możecie zagrać z mamą, rzucając do mamy a mama do ciebie, na koniec możecie rzucać do celu np. kosza, wiaderka lub miski.

ZADANIE 3.   Proszę mamy, porozmawiajcie z dziećmi na temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych, o zwyczajach i tradycjach panujących w waszych domach.

ZADANIE  4.

Proszę przeczytajcie dzieciom wiersz „Malowane jajka”:

Leży na półce mały koszyczek, a z niego wystaje kilka twarzyczek.

Każda, okrągła i zadowolona, pięknymi barwami jest ozdobiona.

Pierwsza w krateczkę, druga ma groszki, u trzeciej – kwiaty,

u czwartej  – prążki, na piątej są gwiazdki, na szóstej – drzewa,

a mnie ich widok tylko olśniewa.

I tak jak co roku, nie pójdą w kąt, lecz będą życzyły: Wesołych Świąt.

Porozmawiajcie z dziećmi na temat treści wiersza: Jak wyglądały pisanki? Jakie miały wzory? Ile ich było? W jakie święta ozdabiamy jajka?

ZADANIE  5.

Zapraszam teraz do wysłuchania i zaśpiewania piosenki „Wielkanocne śpiewanie”     https://www.youtube.com/watch?v=GDLsgNR5Xo8

ZADANIE  6.

Na zakończenie wykonajcie pisankę papierową. Proszę mamy aby narysowały na brystolu szablon jajka a dzieci wycięły i ozdobiły według uznania (plasteliną, bibułą, kolorowym papierem lub farbami) a następnie pomóżcie dzieciom umocować papierowe jajko do wykałaczki.

Po skończonej pracy proszę posprzątajcie swoje miejsce pracy.

Życzę powodzenia i udanej zabawy.

Data dodania: 2020-04-06 08:23:13
Data edycji: 2020-04-06 08:27:04