PONIEDZIAŁEK 18.05.2020 - BIEDRONKI

Witam rodziców i Biedronki. Oto propozycja zabaw i zadań na dzisiejszy dzień.

ZADANIE  1.

Dzień rozpoczynamy od rozgrzewki. Przygotujcie poduszki i kliknijcie poniższy link.

ZADANIE   2.

Przeczytajcie dzieciom opowiadanie A. Surowiec – „Rodzinka” –

W pewnym domu rodzice mieszkają, którzy małego synka mają i malutką córeczkę mają. Mama jest dumna ze swoich dzieci, tata zaś dzieciom przykładem świeci. Cieszy się dziadek, że ma już wnuka, cieszy się babcia, że wnuczkę ma. Dziadek i babcia wnuki kochają i prezentami je rozpieszczają. Dziadek książeczki ciągle kupuje, babcia zaś smaczne obiadki gotuje. Jest w tej rodzince też kot i pies. Kot lubi mleko, pies kości je, choć razem żyją to kłócą się. Mama hałasem się denerwuje, córeczka płacze, a w tedy tata do akcji wkracza. Zabiera psa do parku na spacer, a w wózku wiezie też dwoje dzieci. Jest piękna pogoda, słoneczko świeci, na placu zabaw bawią się dzieci. Potem do domu wszyscy wracają, jak było w parku opowiadają. Cała rodzinka wesoła jest i na przygody gotowa też.

Porozmawiajcie z dzieckiem na temat treści opowiadania:  - Wymień członków rodziny występujących w opowiadaniu. – Jak nazywa się mama i tata? (rodzice) – Jakie są dzieci w tej rodzinie? (córka, syn) – Kto jeszcze mieszka razem z rodziną? (pies, kot) – Kto to są wnuki?

ZADANIE  3.

Wysłuchajcie piosenkę –„Dziękuję mamo! Dziękuję Tato!” https://www.youtube.com/watch?v=j09kDRPi3tE

ZADANIE  4.

Zapraszam teraz do zabawy matematycznej – „Kwiatki dl mamy” – rodzic stawia przed dzieckiem 2 wazony. Wkłada do nich różną liczbę kwiatków. Dziecko za każdym razem przelicza kwiaty w każdym wazonie i porównuje, np.:6 i 6 – tyle samo w każdym wazonie; 2 i 5 w drugim więcej / w pierwszym mniej; 6 i 4 – w pierwszym jest więcej / w drugim jest mniej.

ZADANIE  5.

Teraz proszę aby dzieci narysowały portret swoich rodziców w ramce samodzielnie lub wykorzystały kontury twarzy (załączniki).

Data dodania: 2020-05-15 07:31:37
Data edycji: 2020-05-18 08:30:40