PONIEDZIAŁEK 25.05.2020 - JEŻYKI

Dzień dobry Kochani w kolejnym tygodniu naszej pracy

Na początek ćwiczenia oddechowe „Studzimy herbatkę”.

Dzieci naśladują studzenie herbaty, dmuchając do plastikowego kubeczka – zwrócenie uwagi na wdech i wydech.

Zadanie 2

Dziś poznamy kolejną literkę a będzie to literka  r, R.

Zaprezentujcie dzieciom nowa literkę r, R

ALFABET - Litera R - abecadło dla dzieci po polsku. Bajka edukacyjna. Słowa na literę R. AbcZabawa

Wskażcie dzieciom drukowaną i pisaną literkę r, R.

Możecie  ją zaprezentować w książeczce „ Nowa Trampolina sześciolatka. Znam litery i liczby” i w ramach utrwalenia wykonać ćwiczenia.

Zadanie 3

Rodzice omówcie razem z dziećmi historyjkę obrazkową , która przytrafiła się Trampolinkowi w Centrum Nauki. Poproście dzieci o przeczytanie tekstów przy obrazkach KP5, s. 24–25.

Zadanie 4

Zaproponujcie dzieciom  budowanie modeli wyrazów robot, Robert z białych, a potem z czerwonych (samogłoski) i z niebieskich (spółgłoski) kartoników – KA, k. 30, 31.

Zapytajcie dzieci o słowa zawierające głoskę r, niech wymienią kilka i podzielą wyrazy na sylaby.

Zadanie 5

Na zakończenie wykonajcie ćwiczenia w KP5, s. 24–25. Kolorowanie na niebiesko kwadracików wskazujących miejsce litery r, R

w modelach wyrazów, nalepianie podpisów pod zdjęciami.

Miłego dnia

Data dodania: 2020-05-25 08:46:33