ŚRODA 01.04.2020 - SŁONECZKA

1)Dziś mamy święto żartów i uśmiechu czyli Prima aprilis. Rozruszajcie śmiechem dziecięce buzie.Poproście je by wyobraziły sobie jak mógłby brzmieć śmiech: konia/myszki/świnki/kurczaczka i niech spróbują śmiać się jak wymienione zwierzątka.

2) Zamieńcie się rolami ze swoim dzieckiem. Przez dziesięć może piętnaście minut zachowujcie się jak dzieci, a dzieci jak wy . Przy okazji porozmawiajcie z dzieckiem o tym jak nazywają się dzieci wiejskich zwierzątek (można wykorzystać wiersz Stanisława Kraszewskiego „Na wiejskim podwórku”

3) Kolejna propozycja na pewno spodoba się chłopcom. Zabawa„Samochody”. Zaproście dziecko na wycieczkę samochodem na wiejskie podwórko. Dziecko naśladuje ruchem wszystkie czynności związane z jazdą – wsiadanie do samochodów, sprawdzanie ich stanu technicznego (wycieraczki, kierunkowskazy,pasy), uruchomienie silnika i wyjazd. Po drodze zatrzymują się, aby pokonać różne przeszkody:

- dokręcanie luźnego koła (przykucnięcie i wykonywanie ruchów dokręcania)

- wymiana przepalonej żarówki w podsufitce (wyciągnięcie ręki w górę i wykonywanie ruchów wykręcania i wkręcania)

- wycofywanie (kroki do tyłu)

- jazda wolno pod górę (powolne poruszanie się krok za krokiem).

4) Ostatnia propozycja to obrazek do pokolorowania od Misiowej Mamy

Data dodania: 2020-04-01 08:29:29