ŚRODA 10.06.2020 - JEŻYKI

1. Zaproponujcie dzieciom ćwiczenia lateralizacji. Dzieci siadają na dywanie i na Waszą prośbę rysują figury geometryczne palcem na dywanie raz prawą, raz lewą ręką.

2.Zabawa „Tyle samo”. Przygotujcie 3 rodzaje rzeczy np. klocki,owoce,kredki itp. z każdego rodzaju po 10 sztuk. Zadaniem dzieci jest utworzyć zbiory 10-elementowe, wykorzystując przygotowane przez Was rzeczy. Wspólne przeliczanie elementów w zbiorach. Dodawanie i odejmowanie elementów zbiorów. Zaprezentujcie dzieciom zapis cyfrowy liczby 10.

3.Pobawcie się w zabawę „Gdzie mam iść?”. Dzieci siedzą na dywanie i pyta: Gdzie mam iść?, rodzic mówi np.: Idź 2 kroki w lewo, następnie idź 5 kroków do przodu itd. Jeżeli dziecko źle wykona polecenie, następuje zamian ról.

1. .Wykonajcie ćwiczenia w KP5, s. 52–53. Pisanie po śladzie wzorów cyfro podobnych i liczby 10, dorysowywanie płatków kwiatom, kolorowanie skrzynki w której rośnie 10 kwiatów, kolorowanie od dołu dziesiątego motylka.

5.Przygotujcie sylwety bocianów z KA, k. 29.

Data dodania: 2020-06-10 08:09:02
Data edycji: 2020-06-10 08:12:07