ŚRODA 25.03.2020 - JEŻYKI

Witajcie JEŻYKI

Od dzisiaj zaczynamy nasze wspólne działania

Propozycje na dzisiejszy dzień

"Stefan i sanki"

1.Układanie obrazków historyjki o leśnej przygodzie Trampolinka i Stefana z wykorzystaniem ilustracji z KP4, s. 10–11. Zakrywamy kolejność obrazków. Dzieci układają obrazki w odpowiedniej kolejności i opowiadają treść historyjki. Zachęcamy dzieci do czytania dialogów przy obrazkach.

1. Prezentacja małej i wielkiej litery s, S – drukowanej i pisanej.
  2. Układanie modeli wyrazów; sowa, Stefan najpierw z białych a potem z czerwonych (samogłoski) i z niebieskich (spółgłoski) kartoników – KA, k. 30, 31.
  3. Ułożenie pod modelem wyrazów: sowa, Stefan wyrazów z liter – KA, k. 10, 11.
  4. Wymienianie wyrazów, które rozpoczynają się głoską s lub w których słychać głoskę s.
  5. Wykonanie ćwiczeń w KP4, s. 10–11. Pisanie po śladzie litery s, S. Wskazywanie miejsca występowania litery s w modelach wyrazów i kolorowanie na niebiesko kwadracików wskazujących miejsce występowania tej litery, nalepianie podpisów do zdjęć.

Zajęcia Muzyczno-ruchowe : improwizacja muzyczno- ruchowa do piosenki Maszynista zuch

Data dodania: 2020-03-25 08:41:46
Data edycji: 2020-03-25 08:44:09