WTOREK 07.04.-JEŻYKI

Dzień dobry Jeżyki

Propozycje zajęć na dzisiejszy dzień

Dziś poznamy nową literkę

Zadanie 1

Rodzice poproście dziecko aby opowiedziało Wam historyjkę obrazkową której bohaterami są Trampolinek i Jagoda.

Zadanie 2

Poproście dzieci niech przeczytają teksty przy obrazkach – KP4, s. 38–39. Przedstawcie dzieciom litery  j , J drukowane i pisane.

Zadanie 3

Teraz czas na budowanie modeli wyrazów : jajko, Jagoda z białych a potem z czerwonych kartoników, oznaczających samogłoski i z niebieskich kartoników, oznaczających spółgłoski – KA, k. 30, 31. Następnie ułóżcie pod modelami wyrazów jajko, Jagoda alfabetu literowego z KA, k. 10, 11.

Zadanie 4

Pobawcie się w wymyślanie słów zawierających głoskę j oraz takich  które rozpoczynają się głoska j.

Zadanie 5

Wykonajcie  ćwiczenia  w KP4, s. 38–39. Pisanie po śladzie litery j, J. Wskazywanie miejsca występowania litery j w modelach wyrazów i kolorowanie na niebiesko kwadracików wskazujących miejsce występowania tej litery, nalepianie podpisów do zdjęć.

Data dodania: 2020-04-07 08:29:33
Data edycji: 2020-04-07 08:31:12