CZWARTEK 02.04.2020 - JEŻYKI

Witam serdecznie . Dzisiaj poznamy kolejną literkę a będzie to….

1. Zaczniemy dzisiaj troszkę inaczej. Proszę o włączenie dzieciom https://www.youtube.com/watch?v=dbcNF4SQETg
  2. Poproście dziecko aby opowiedziało Wam historyjkę obrazkową „Trampolinek i Łatek w ogrodzie” z wykorzystaniem ilustracji w KP4 na s. 32–33. Zakryjcie im kolejność obrazków oznaczoną kropkami na kostkach. Niech dzieci układają obrazki w odpowiedniej kolejności i opowiadają treść historyjki. Poproście dzieci o przeczytanie tekstu przy obrazkach.
  3. Przedstawcie dzieciom litery ł, Ł drukowanej i pisanej.
  4. Poproście dzieci o ułożenie modeli wyrazów: łopata, Łucja z białych, a potem z czerwonych kartoników, oznaczających samogłoski i z niebieskich kartoników, oznaczających spółgłoski – KA, k. 30, 31.
  5. Następnie ułóżcie pod modelami wyrazów: łopata i Łucja z alfabetu literowego w KA, k. 10, 11.
  6. Pobawcie się w podawanie wyrazów, które rozpoczynają się głoską ł oraz takich, w których słychać głoskę ł.
  7. Wykonajcie ćwiczenia w KP4, s. 32–33. Pisanie po śladzie litery ł, Ł. Wskażcie miejsca występowania litery ł

w modelach wyrazów i pokolorujcie na niebiesko kwadraciki wskazujące miejsce występowania tej litery i nalepcie podpisy do zdjęć.

Miłego dnia i udanej zabawy

Data dodania: 2020-04-02 08:16:18
Data edycji: 2020-04-02 08:17:12