CZWARTEK 04.06.2020 - BIEDRONKI

Witam Was kochane Biedroneczki, dziś zapraszam na wycieczkę dookoła świata

ZADANIE 1

Dziś zaczniemy od zabawy w detektywa. Proszę , aby rodzic ukrył w jakimś miejscu np. maskotkę. Teraz dziecko wyrusza na poszukiwania, słucha poleceń rodzica np. Idziemy 4 kroki w prawą stronę, 3 do przodu, 5 w lewo itd. Na końcu drogi odnajduje ukryty przedmiot

ZADANIE 2

Zabawa „Dzieci świata” – do zabawy potrzebne będą: mapa świata(załącznik nr 1), fasolki lub inne ziarna w kolorach: czerwonym, białym, żółtym i brązowym

Do dzieła!

Proszę rozłóżcie na podłodze konturową mapę świata i wymieńcie kontynenty, które są zamieszkiwane przez ludzi. Na każdy kontynent połóżcie proszę ziarna(nasiona) w różnych kolorach: na Europie – białe, na Ameryce Południowej – czerwone, na Azji – żółte, na Afryce – brązowe. Te nasionka przedstawiają rasy ludzi, na każdym kontynencie.

Zapraszam do wspólnego obejrzenia filmu edukacyjnego https://www.youtube.com/watch?v=zl_dYe03Yx0 .

Zwróćcie proszę uwagę na to, że dzieci poszczególnych ras żyją również wśród nas, nasze miejsce jest dla nich domem, ponieważ kiedyś ich przodkowie lub obecni rodzice postanowili tu zamieszkać.

ZADANIE 3

Po wycieczce dookoła świata czas na wykonanie ćwiczenia w KP4 (ćw. 1, s. 38–39, 5latki),  KP3 (k. 73, 4latki)

ZADANIE 4

Kolejna propozycja to wykonanie pracy technicznej „Dzieci z różnych stron świata”. Do wykonania będziecie potrzebować kawałek materiału w kształcie kwadratu, watę, gumkę recepturkę, flamastry.

Na środek materiału wykładamy watę, zawijamy materiał, zawiązując kulę gumką recepturką, tak aby powstała głowa. Następnie dorysowujemy na kuli oczy, usta, nos i włosy, tak aby stworzyć głowę dowolnej postaci (chłopca lub dziewczynki). I nasze dzieci świata gotowe.

ZADANIE 5

Na koniec czas na porządkowanie miejsca pracy.

Miłego dnia

Data dodania: 2020-06-04 08:11:00