Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Propozycje zabaw na czas zawieszenia zajęć

CZWARTEK 16.04.2020 - SŁONECZKA

Pierwsza zabawa to „Monetowy frottage” – dziecko poznaje technikę plastyczną frottage, która polega na odciskaniu faktury dowolnych przedmiotów na powierzchni papieru przez przyłożenie papieru do danej rzeczy i mocne pocieranie go ołówkiem/kredką. Zaproponujcie dziecku odciskanie faktury monet. (Źródło zdjęcia w poście:http://elephantaday.blogspot.com/…/elephant-no-126-frottage

Uwaga! Do zabawy używamy zdezynfekowanych monet! 

 

Druga zabawa to poszukiwanie odpowiedzi na pytania: Skąd ludzie mają pieniądze? Dlaczego trzeba pracować? Zachęćcie dziecko do wypowiadania zadając mu pytania: Skąd ludzie mają pieniądze? Dlaczego trzeba pracować? Jakie prace wykonują ludzie w celu zarobienia pieniędzy?

Zapytajcie dziecko w jaki sposób planuje ono w przyszłości zarabiać pieniądze. Jeśli będzie taka możliwość podzielcie się odpowiedziami na naszej stronie. Bardzo jetem ciekawa co tez planują moje Przedszkolaki.

 

 

Zabawy matematyczne z monetami. Dziecko porównują ciężar poszczególnych monet. Szacuje, czy ważą tyle samo, czy różnią się od siebie – układają na jednej dłoni wybraną monetę, a na drugiej dłoni inną monetę. Opisuje swoje wrażenia. Następnie poproście je by ułożyło monety od największej do najmniejszej i odwrotnie.

Posegregujcie monety według nominału.

Układanie rytmów z monet - najpierw wy układacie rytm, np. moneta 1 gr – 2 gr – 5 gr, a zadaniem dziecka jest powtórzenie go.

Uwaga! Do zabawy używamy zdezynfekowanych monet!

 

Inspiracja do rozmów o pieniądzach może też być filmik do obejrzenia, którego zapraszam. https://youtu.be/69e0TacuPSA

To tyle propozycji na dziś. Dużo pięknych i radosnych chwil w ciągu dnia życzę i serdecznie pozdrawiam 

 

Data dodania: 2020-04-16 08:34:51
Data edycji: 2020-04-16 08:35:53
Ilość wyświetleń: 177
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Zadzwoń Wyślij e-mail