Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Propozycje zabaw na czas zawieszenia zajęć

CZWARTEK 21.05.2020 - BIEDRONKI

Dzień dobry! Dzisiaj poznamy różne zawody. Drodzy rodzice warto porozmawiać z dziećmi o waszej pracy, opowiedzcie dzieciom czym się zajmujecie oraz jakie inne zawody mogą wykonywać dorośli. Oto propozycja zabaw i zadań dla dzieci na dzisiejszy dzień.

ZADANIE  1. 

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od rozgrzewki przy piosence – „Ręce do góry”. https://www.youtube.com/watch?v=EuCip5y1464

ZADANIE  2.

Następnie zapraszam do obejrzenia filmu o zawodach: https://www.youtube.com/watch?v=K9TF6aefiUw

ZADANIE  3.

Teraz zapraszam do zabawy dydaktycznej – „Co to za zawód?” Rodzic dzieli na sylaby nazwę jednego z zawodów, a zadaniem dziecka jest wskazać na planszy odpowiednią ilustrację. Dziecko może samodzielnie spróbować wyjaśnić, czym zajmują się osoby wykonujące dany zawód.

ZADANIE  4.

Kochane dzieciaczki zamieńcie się teraz w dziennikarzy i przeprowadźcie wywiad z mamusią lub tatusiem na temat pracy jaką wykonują (gdzie pracują, na czym polega ich praca).

ZADANIE  5.

Wykonajcie ćwiczenie w KP4 - ćw.2 s. 25 (5–latki)- kolorowanie rysunków, których nazwy rozpoczynają się wskazanymi sylabami,                                                                     KP3 ćw.1,2 s 69-70 (4-latki,  KP5 ćw.1,2,3 s.20-21 (6-latki).

ZADANIE  6. 

Jako dodatkowe zadanie  możecie wykonać „Obrazek z ziemniaka”- pomóżcie dziecku wykonać stempel z ziemniaka –wyciąć, wyżłobić kształt np. tulipana, gwiazdki, półkola. Dziecko maluje je farbą a następnie odbija na kartce, może też domalować pędzlem inne elementy obrazka (według własnego pomysłu).

Życzę miłego dnia.

Data dodania: 2020-05-15 07:38:49
Data edycji: 2020-05-21 09:11:50
Ilość wyświetleń: 145
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Zadzwoń Wyślij e-mail