Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Propozycje zabaw na czas zawieszenia zajęć

CZWARTEK 23.04.2020 - BIEDRONKI

Dzień dobry Kochani! Dzisiaj skupimy się na segregowaniu śmieci. Co to dokładnie oznacza, dowiecie się, wykonując zadania. Zaczynajmy!

ZADANIE 1.

Zabawa „Po dwa, po trzy”- zadaniem dziecka jest podać odpowiednią liczbę przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu w określonym kolorze np. Wymień dwa przedmioty w kolorze żółtym. Wymień trzy przedmioty w kolorze zielonym.

ZADANIE  2.

Bajkę o Czerwonym Kapturku wszyscy bardzo dobrze znacie. Dzisiaj przygotowałam dla Was zupełnie inną wersję tego utworu- „Dobre rady na złe odpady, czyli ekologiczny Czerwony Kapturek”. Proszę aby mama przeczytała bajkę, którą znajdziecie pod poniższym linkiem. Słuchajcie uważnie, bo później mama zada Wam kilka pytań. http://odpady.czestochowa.pl/files/ekologiczny%20czerwony%20kapturek_05-06-2012_niska_rozdzielczosc.pdf    Co zobaczył Czerwony Kapturek podczas spaceru w lesie? Jak zareagował Czerwony Kapturek na to, co zobaczył w lesie? Kto wysypał śmieci w lesie? Co zrobił Czerwony Kapturek, gdy odkrył, kto jest odpowiedzialny za zrobienie bałaganu w lesie? Co zrobił leśniczy? Jaki sposób porządkowania śmieci polecił wilkowi Czerwony Kapturek?

W bajce pojawia Czerwony Kapturek wspomina o segregacji. Czy wiecie co to znaczy? Segregacja to sposób gromadzenia odpadów, który polega na dzieleniu ich ze względu na rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Celem segregacji jest przetworzenie odpadów i powtórne ich wykorzystanie. Z pewnością widzieliście kolorowe pojemniki na śmieci. Ich kolor nie jest przypadkowy. Spójrzcie na ilustrację - Załącznik nr 1.

ZADANIE  3.  

Zapraszam do gier interaktywnych, w których wykorzystamy zdobytą wiedzę.          

Link z genial – „Znajdź pojemnik”:  https://view.genial.ly/5e98aaef8a1e5e0e205e961f                         

Link z genial - „Akcja segregacja”: https://view.genial.ly/5e971e3a043e350e09005ddb?fbclid=IwAR3TZpn_STktPDpOyDzDvFWrOzcmHgIyjjbEa6ruo18DFxxd0qqLwUXK3eg

ZADANIE   4. 

Teraz możecie pokolorować kolorowankę –załącznik nr 2. 

ZADANIE   5. 

Kochane dzieci jest sposób w jaki możemy pomóc naszej planecie Ziemi. Otóż możemy podarować drugie życie plastikowym opakowaniom, butelkom których pełno w naszym życiu np. „Wesoły kosz na śmieci”- potrzebne będą: butelka 5 l po wodzie, kolorowy papier samoprzylepny, plastelina, modelina - załącznik nr 3.

1.Z pomocą rodzica wycinamy otwór w butelce przypominający szeroko otwarty uśmiech.

2.Krawędzie oklejamy kolorowym papierem, plasteliną, modeliną.                                                             

3. Ozdabiamy butelkę według pomysłu dziecka.

Życzę miłego dnia.

Data dodania: 2020-04-23 08:03:18
Data edycji: 2020-04-23 08:26:33
Ilość wyświetleń: 167
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Zadzwoń Wyślij e-mail