Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Propozycje zabaw na czas zawieszenia zajęć

PIĄTEK 10.04.2020 - SŁONECZKA

Na początek obrazek do pokolorowania od Misiowej Mamy.
 
eraz czas na zabawę przy piosence "Kurka" wydawnictwa "Muzyczny Domek" https://www.youtube.com/watch?v=kKNg2eFtD60 Posłuchajcie jej razem z dzieckiem, a potem spróbujcie wspólnie zilustrować ją ruchem.
 
Porozmawiajcie z dzieckiem o wielkanocnym zajączku. Powiedźcie mu skąd wziął się zwyczaj przynoszenia niespodzianek przez zajączka, informacja poniżej :

Wiadomo, że zwyczaj przygotowywania gniazdka, w którym w Wielkanoc zając pozostawi słodycze przywędrowała do Wielkopolski, podobnie jak na Śląsk i Pomorze, z Niemiec. W wielu wielkopolskich domach dzieci w Wielką Sobotę same przygotowują ze słomy gniazdko, w którym w wielkanocny poranek znajdują pozostawione przez zająca słodycze. Są też regiony, gdzie zamiast gniazdka, pozostawia się koszyczki, a także takie, gdzie dzieci same muszą znaleźć w ogrodzie czy na podwórku miejsce, gdzie zając pozostawił dla nich słodkości.

 
Wiem,że dziś macie dużo prac szczególnie tych kulinarnych dlatego jeśli wystarczy sił i czasu na koniec proponuję wykonanie zajączka.https://youtu.be/90Jv57um5qQ
 
Miłego dnia życzę, dużo cierpliwości i uśmiechu. Pozdrawiam serdecznie moje Słoneczka i Rodziców.
Data dodania: 2020-04-10 08:15:46
Data edycji: 2020-04-10 08:45:13
Ilość wyświetleń: 179
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Zadzwoń Wyślij e-mail