Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Propozycje zabaw na czas zawieszenia zajęć

PIĄTEK 27.03.2020 - BIEDRONKI

Kochane Biedroneczki oto propozycja zadań zabaw na dzisiejszy dzień.

„ Od ziarenka do owocu”

Dzisiaj dowiemy się skąd się bierze owoc.

ZADANIE  1

Naszą pracę rozpoczniemy dzisiaj od zabawy plastycznej „Pierwsze bazie”- wytniecie teraz wazon narysowany przez mamę i przykleicie na kolorową kartkę. Następnie wydrzecie paski papieru z czarno – białej gazety i przykleicie je do wazonu, które utworzą gałązki. Po obu stronach każdej gałązki przykleicie kulki z gazety. I tak powstanie nam piękny bukiet. Po skończonej pracy proszę posprzątać.

ZADANIE  2

Czas na ruch .- Zabawa ruchowa rozwijająca wyobraźnię – „Roślinki rosną”- na prośbę mamy ukucniecie i wyobrazicie sobie że jesteście malutkimi ziarenkami zasianymi w ziemi. Następnie mama mówi, że właśnie dotarło do niego trochę wody i promieni słonecznych, a wy powoli będziecie się podnosić i wyrastać spod ziemi, wyciągając jeden listek (rękę), następnie drugi(drugą rękę) i stajecie  się kwiatkiem (uśmiechacie się).

- Zabawa równoważna – „Chodzimy po linie”- proszę rozłóżcie na podłodze wstążkę, sznurek lub skakankę i przejdźcie po niej: stopa przed stopą, tyłem, skacząc na jednej nodze i na dwóch –bądźcie ostrożni.

ZADANIE  3

Proszę o pomoc Rodziców

Proszę przekroić jabłko i pokazać dziecku  nasionka i opowiedzieć co się dalej z nim dzieje: nasionko -- drzewo -- pąki -- kwiaty –owoc.

Załącznik nr 1.

https://learningapps.org/view2316892

ZADANIE  4 

Teraz możecie wykonać ćwiczenie KP3 (ćw.2, s.43).

Na koniec zaśpiewamy i zatańczymy przy piosence – „Kwiatki bratki”.

https://www.youtube.com/watch?v=KoAEIDEzG3Y 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Data dodania: 2020-03-27 09:33:00
Data edycji: 2020-03-27 09:38:38
Ilość wyświetleń: 212
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Zadzwoń Wyślij e-mail