PIĄTEK 27.03.2020 - SŁONECZKA

Witajcie Słoneczka

Piątek za Misiową Mamą proponuję rozpocząć od zajęć ruchowych, bo ruch to zdrowie:
1) przygotujcie swobodny strój do ćwiczeń, wygodny dres lub spodenki. Zaproponujcie dziecku by założyło je  samodzielnie. Przypomnijcie dzieciom aby podczas ćwiczeń zachowały bezpieczeństwo.
2) wykonajcie  razem z dzieckiem wiosenne ćwiczenia gimnastyczne:
a) "Słońce i deszczyk": dziecko  biega po pokoju. Na hasło : "słońce!" zatrzymajcie się i stoi  z podniesionymi rękami w górę. Na hasło: "deszcz!" przykuca i schowa głowę.
b) "Bocian" - chodźcie po pokoju i wysoko unoście kolana. Co pewien czas jak bociany, zatrzymajcie się i stańcie na jednej nodze, rozkładając szeroko ramiona. Ciekawe komu uda się zachować równowagę
c) "Kokon motyla" – owińcie dziecko  długim szalem lub kocem. Potem niech ono owinie was.
d) Skaczcie jak żabki.

A jak  już odsapniecie po ćwiczeniach zapraszam do wysłuchania piosenki o robocie.https://youtu.be/vcqqqPi9SOY

Pewnie każdy przedszkolak chciałby mieć takiego robocika. Zatem do dzieła. To będzie ostanie zadanie jakie zaplanowałam na dziś. Stwórzcie na kartce papieru z różnych materiałów postać robota. Niech dziecko wytnie dowolne kształty ( mogą to być wczorajsze figury geometryczne) a następnie ułoży z nich  robota i przyklei na kartce. Nie zapomnijcie pochwalić się na  naszej grupie wykonanymi  pracami.

Data dodania: 2020-03-27 09:21:02
Data edycji: 2020-03-27 09:22:32