PONIEDZIAŁEK 04.05.2020 - BIEDRONKI

Drodzy Rodzice  i Dzieci, witam Was w kolejnym tygodniu naszej wspólnej nauki i zabawy. Oto moje propozycje na dzisiaj:

ZADANIE  1.

Zabawa słownikowa – „Co to jest Polska” – proszę zadać dziecku pytanie : Co to jest Polska? – rozmowa z dzieckiem na temat Polski. Wspólnie twórzcie pojęcia związane ze słowem Polska: ojczyzna, kraj, naród, Polak, Polka. Zaprezentujcie i zapoznajcie dziecko z mapą Polski. Proszę zwróćcie uwagę na jej kontury, proszę także nazwać i wskazać stolicę Polski, morze oraz góry.

ZADANIE  2.

Przypomnienie wiersza W. Bełzy – „ Katechizm polskiego dziecka”, oraz wyjaśnienie trudnych wyrazów, wyjaśnienie pojęcia – ojczyzna.

„Katechizm polskiego dziecka -  https://www.youtube.com/watch?v=NREwvjzaRc8

Rozmowa na temat treści wiersza:

-Jak nazywa się nasza ojczyzna?

-Jak nazywają się ludzie mieszkający w Polsce?

-Jak wygląda godło Polski?- Jak wygląda flaga Polski?

- Dlaczego należy kochać swój kraj?

ZADANIE   3.

Polska, Polak, Polka”: proszę podzielić wyrazy na sylaby, policzcie ich ilość, wskażcie głoskę w nagłosie ,śródgłosie, wygłosie (na początku, w środku i na końcu) a także spróbujcie podzielić je na głoski.

POL- SKA , PO-LAK, POL- KA,

P-O-L- S-K-A, P-O-L-A-K, P-O-L-K-K-A.

ZADANIE  4.

Zabawa ruchowa – „Zwiedzamy Polskę”- Dziecko porusza się w rytmie podanym przez rodzica. Gdy muzyka milknie rodzic podaje miejsce, w jakim znajduje się dziecko(np. w górach, nad morzem), a ono naśladuje czynności, jakie tam można wykonać (np. jazda na nartach, pływanie).

ZADANIE    5.

Zapoznanie z legendą – „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”- Proszę o wytłumaczenie dzieciom, że legenda to taka opowieść, która jest przekazywana ustnie z pokolenia na pokolenie, zawiera trochę prawdy i trochę fantazji, dotyczy głównie osób lub miejsc. https://www.youtube.com/watch?v=IoVo3tKKU9Y

ZADANIE  6.

Wykonajcie teraz ćwiczenia w KP4.(ćw. 1, 2 s. 14 – 15) -5 latki, KP4(ćw.1,2 s. 2,4) -6 latki.

Życzę powodzenia i milej zabawy.

Data dodania: 2020-05-04 08:41:44
Data edycji: 2020-05-04 08:46:39