Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Propozycje zabaw na czas zawieszenia zajęć

PONIEDZIAŁEK 20.04.2020 - JEŻYKI

Witajcie Jeżyki

  1. Wprowadzenie do tematu. Jeżeli posiadacie w domach książki i albumy związane z kosmosem obejrzyjcie je razem z dziećmi. Możecie również zaprezentować dzieciom podane bajki:

https://www.youtube.com/watch?v=FDmIkrCR4AA

https://www.youtube.com/watch?v=E8zsnKKpuvs

https://www.youtube.com/watch?v=VVj6upBh6ls

 

  1. Zaprezentujcie dzieciom w książeczkach KP4, s. 54 cyfrę 8, drukowaną i pisaną, omówcie z dziećmi jej cechy charakterystyczne. Dzieci kreślą cyfrę 8 w powietrzu, wodzą palcem po śladzie. Zaproponujcie dzieciom ułożenie cyfry 8 z włóczki, nitki,kolorowego drucika kreatywnego,itp. Dla chętnych wykonanie ćwiczeń w „ Nowa Trampolina sześciolatka. Znam litery i liczby”s.56-57(może być to wykonane w inny dzień w ramach utrwalenia).

3.Wykonajcie z dziećmi  ćwiczenia matematyczne w KP4, s. 54–55.

 Pisanie po śladzie wzorów i cyfr (ćwiczenia grafomotoryczne), kolorowanie rakiet, które są zbudowane z ośmiu elementów, łączenie gwiazdek w ośmioelementowe gwiazdozbiory, otaczanie pętlą ósmego statku kosmicznego od lewej strony (utrwalanie liczebników porządkowych).

 

4.Zaproponujcie dzieciom ułożenie rakiety z kolorowych figur geometrycznych, które dzieci posiadają z kart artystycznych (pracowały na nich już wcześniej w przedszkolu). Poproście niech dzieci opowiedzą wam z jakich figur ułożyły rakiety.

 

  1. Możecie zaproponować dzieciom zajęcia plastyczne – „Stacja kosmiczna’’Proponuję niech to będzie wydzieranka z gazety i kolorowych czasopism lub dowolna technika wybrana przez dzieci.

W trakcie, których możecie umilić dzieciom czas  https://www.youtube.com/watch?v=1Uz9NqDV5ZM .

 

Data dodania: 2020-04-20 08:14:10
Data edycji: 2020-04-20 08:29:57
Ilość wyświetleń: 168
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Zadzwoń Wyślij e-mail