PONIEDZIAŁEK 30.03.2020 - BIEDRONKI

Witam, wszystkie Biedroneczki i zapraszam do zabawy.

„ Tydzień to magiczna liczba 7”

Propozycja dzisiejszych zadań i zabaw.

ZADANIE 1. Naszą dzisiejszą zabawę rozpoczniemy od nauki rymowanki. Proszę mamy o odczytanie , a wy dzieci powtarzacie i pokazujecie ruchem treść rymowanki.

„Gimnastyka dni tygodnia” –zabawa ruchowa

Gimnastyka – dobra sprawa, co dzień wszystkim radość sprawia.

Gdy niedziela się zaczyna, trening tydzień rozpoczyna.

W poniedziałek dwa podskoki, wtorek lubi kroki w boki.

Środa kręci dwa kółeczka, no a w czwartek jaskółeczka.

W piątek szybko dwa przysiady, a sobota robi ślady.

I tak przez tydzień cały, dni tygodnia wciąż szalały!

- Porozmawiajcie z dzieckiem na temat treści rymowanki. Jakie czynności wykonywały poszczególne dni tygodnia?  Powtórzcie razem z dziećmi kolejność dni tygodnia. Ile dni ma tydzień?

ZADANIE  2. Zabawa  „Wstążkowa siódemka”- proszę mamy aby razem z dziećmi ułożyły ze wstążki kształt cyfry 7. Następnie rozdajcie dzieciom  liczmany (np. guziki, groch, fasola) aby ułożyły kształt cyfry 7. Teraz Biedroneczki wykonacie KP3(ćw.1,s.36) – możecie szablon siódemki  wykleić plasteliną, bibułą, pokolorować kredkami lub farbami (załącznik nr 1). Po skończonej pracy oczywiście dzieci posprzątają.

ZADANIE  3. Czas na ruch – zabawa ruchowo -  matematyczna – „Głodny głąb”- proszę mamy aby na środku pokoju położyły miseczkę z grochem, a drugą miseczkę dały dziecku, które kładzie ją przed sobą. Mama włącza dowolną muzykę – „dziecko – gołąb” biega po pokoju, na przerwę w muzycy biegnij do miski z grochem, weź jedno ziarno grochu i zanieś je do swojego gniazda (miski). Masz w ten sposób  uzbierać 7 ziaren grochu – przeliczyć i ułożyć z niego cyfrę 7.

ZADANIE  4. Teraz utrwalimy poznaną liczbę 7. Wykonajcie ćwiczenie w karcie -https://i.pinimg.com/originals/4f/fc/2d/4ffc2d735e474e3ea1d3bce1f438345f.jpg (5-6 latki), -pokolorujcie liczbę 7, w ramce narysujcie 7 kropek, zakreślcie wszystkie cyfry 7, i napiszcie po śladzie. Karta dla 4 latków- załącznik nr 2.- rysuj po śladzie, a następnie samodzielnie, pokoloruj siedem balonów, napiszcie cyfrę po śladzie.

ZADANIE  5.Na zakończenie zapraszam do zabawy przy piosence „Boogie woogie” - https://basn.pl/piosenki/boogie-woogie.php

ŻYCZĘ UDANEJ ZABAWY

Data dodania: 2020-03-30 09:05:58