ŚRODA 01.04.2020 - BIEDRONKI

„Robimy porządki”

Witam wszystkie Biedroneczki dzisiaj porozmawiamy o porządkach, o tym po co komu porządek.

ZADANIE  1. Proszę odczytajcie dzieciom zagadki:

Można z nich budować samemu lub z koleżankami
wieżę lub kolorowy domek z dachem i z oknami.        (klocki)
     Może być duża, albo mała każda dziewczynka przytulić by ją chciała .
     Bawią się nią dzieci od samego rana wożą ją w wózeczku lub trzymają na kolanach. (lalka)

Pędzi szybko po ulicach, jego ster to kierownica.         (samochód).
             Dorośli sami je czytają, a kolorowe obrazki dzieci w nich oglądają.      (książki).

Poproście dzieci aby rozwiązanie zagadek  - nazwy zabawek podzieliły na sylaby, głoski. Porozmawiajcie z dziećmi na temat bohaterów zagadek: gdzie jest ich miejsce w sali, pokoju, do czego służą, co należy zrobić po zabawie nimi itp.

ZADANIE  2.  Zaproście dziecko do zabawy ruchowej  - „Porządki”- ustawcie pojemnik lub miskę w dowolnym miejscu pokoju, włączcie muzykę – dziecko porusza się przy muzyce trzymając w ręku pluszaka, którego w przerwie w muzyce musi w rzucić do pojemnika- zabawę powtarzamy kilka razy. https://www.youtube.com/watch?v=imoS6Wkr04w&list=PLok5gGJf3xX5RDDWezSFNqTuiRy51x8Uc&index=4&t=0s

ZADANIE  3. Teraz możecie wykonać ćwiczenia w KP – załącznik nr 1 i załącznik nr 2. Ćwiczenia na spostrzegawczość.

ZADANIE  4. Zaprezentujcie dzieciom przedmioty, które są niezbędne podczas sprzątania (odkurzacz, ściereczki, miotła, mop, środki czystości). Porozmawiajcie na temat tych przedmiotów i zwróćcie uwagę na zachowanie ostrożności podczas korzystania ze środków czystości, np.  używanie rękawiczek.

ZADANIE  5. Następnie zaproponujcie dzieciom aby wykonały według własnych pomysłów – „Miotłę z gazet” mając do dyspozycji: nożyczki, stare gazety, taśmę klejącą.

ZADANIE   6. Czas naszej zabawy zbliża się do końca ale oczywiście trzeba po sobie posprzątać. Waszym zadaniem jest uporządkować stolik przy którym pracowałyście. Zachęcam również do pomagania mamie w codziennych porządkach.

ŻYCZĘ POWODZENIA

Data dodania: 2020-04-01 08:18:14