ŚRODA 03.06.2020 - SŁONECZKA

1. Pierwsza propozycja to ćwiczenie artykulacyjne „Śmiech dzieci”. Dziecko naśladują różne rodzaje śmiechu: cha-cha-cha, che-che-che, hi-hi-hi, ho-ho-ho.
  2. Zapraszam do obejrzenia filmiku: "Dzieci z różnych stron świata" https://www.youtube.com/watch?v=s0NCq8-lP20 Po jego obejrzeniu spytajcie dziecko co z niego zapamiętało.
  3. „Co zmieniło miejsce?”. Ustawcie przed dzieckiem kilka przedmiotów. Niech się im przyjrzy, a następnie poproście je by zamknęło oczy, a w tym czasie zmieńcie ich kolejność (najpierw 2 rzeczy, później można więcej). Poproście dziecko, by otworzyło oczka i powiedziało, co zmieniło miejsce.
  4. Ostatnia propozycja to zabawa „Taniec z balonikiem”. Dajcie dziecku balonik( jeśli nie ma balonika może być piłka ) i niech tańczy z nim do wesołej muzyki. Na przerwę w muzyce wykonuje poniższe polecenia:

- Balonik na głowie.

- Balonik na plecach.