Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Propozycje zabaw na czas zawieszenia zajęć

ŚRODA 08.04.2020 - BIEDRONKI

Kochane Biedroneczki zapraszam, na dzisiejsze zajęcia, które poświęcone są zabawom ruchowym z jajkiem.

ZADANIE 1.

Na początek wykonamy pracę plastyczną „Kurczaki ze skrzydełkami z odrysowanych rączek” https://eduzabawy.com/wp-content/uploads/2018/03/kurczaki.jpg

ZADANIE  2. 

Proszę przeczytajcie dzieciom opowiadanie o jajku – na słowo „jajko” dziecko ma wstać:  Pani Skowronkowa bardzo chciała znieść jajko. Ale umiała zrobić gniazdko dla jajka, tylko na piasku. Jej jajko bardzo łatwo mógł zjeść lis, bo to jajko nie było wysoko na drzewie. To jajko musiało leżeć na piasku. Żeby jajko było bezpieczne i żeby jajko było niewidoczne, p. Skowronkowa zebrała na skorupkę jajka ziarenka piasku. Zrobiła w brzuszku dla jajka skorupkę taką samą jak piasek. Zniosła jajko. Jajko w gniazdku na piasku. Przyszedł lis, ale nie wiedział czy to jajko, czy to nie jajko. Może to piasek, a nie jajko. Jajko było więc bezpieczne. A to sprytne jajko. I sprytna mama jajka. Takie samo jajko jak piasek. :-)

ZADANIE  3.

Do następnej zabawy potrzebne będą słomki (rurki do picia), styropianowe jajeczka lub piłeczki ping – pongowe. Zadaniem dziecka będzie, jak najszybsze przeniesienie jajeczka do mety (np. do końca dywanu).Aby przenieść jajko dziecko musi dmuchać w słomkę, tak by jajeczko mogło toczyć się do przodu.

ZADANIE  4.

Teraz dzieci wykonacie polecenia mamy – podskakuj jak królik, turlaj się jak jajko, machaj skrzydełkami jak kurczaczek, udawaj, że wąchasz kwiatki, koloruj jajka itp.

ZADANIE  5. 

Kolejną zabawą jest zabawa zręcznościowa – „Kto doniesie?” Dziecko na wyznaczonej trasie ma na łyżeczce przenieść piłeczkę lub jajko styropianowe.  Zabawę powtórzcie trzymając łyżeczkę w prawej, lewej ręce, idąc wolno i szybko.

ZADANIE  6.

Teraz wykonacie rysowany wierszyk – „Kurczątko” – mama rysuje kurczątko -  do słów wiersza na kartce, a dziecko jednocześnie rysuje swojego kurczaczka:                        

W jajeczku siedziało....- rysuję jajo/owal
Łebek wychyliło...........- kolista główka
Oczkiem zamrugało.....- oczko
Dziobek otworzyło.......- otwarty dziobek
Na nóżki skoczyło.........- kurze nóżki przy jaju.

ZADANIE  7.

Włączcie piosenkę „Święta Wielkanocne” – przy zwrotce dzieci tańczą, przy refrenie – klaszczą w ręce. https://www.youtube.com/watch?v=cNT7haqYeqw.

ZADANIE 8.

Na zakończenie możecie wykonać maskę zająca lub zajączka na kartce papieru.

https://www.youtube.com/watch?v=cNT7haqYeqw

https://justmydelicious.com/wp-content/uploads/2020/03/IMG_20200312_102824-2048x1536.jpg

Data dodania: 2020-04-08 08:18:40
Data edycji: 2020-04-08 08:29:35
Ilość wyświetleń: 198
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Zadzwoń Wyślij e-mail