Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Propozycje zabaw na czas zawieszenia zajęć

ŚRODA 08.04.2020 - SŁONECZKA

Puk, puk, środa puka do drzwi, a wraz z nią porcja nowych zabaw, na które zapraszam. Serdecznie pozdrawiam dzieci z grupy Słoneczka i ich Rodziców
 
Dziś zaczynamy od ćwiczenia grafomotorycznego czyli rysowania po śladzie. Do wyboru są trzy pisanki, które można po wykonaniu zadania pokolorować.
 
2. Zapraszam do zabawy przy piosence " Kurka i pisanki". którą wysłałam Państwu na maila. Możecie porozmawiać o czym była piosenka? ( do wykorzystania pytania poniżej)

−Ile jaj zniosła kurka?

−Co kurka zrobiła z jajkami?

−Jak się nazywają pomalowane jajka?

− Na jakie święta malujemy jajka?

Następnie włączamy nagranie wersji wokalnej piosenki Ku Dziecko-kurka gestem ilustruje kolejne zwrotki utworu. Chodzi machając rączkami jak skrzydełkami, zatrzymuje się, pokazuje gest liczenia pisanek, spaceruje, zatrzymuje się i naśladuje ruchy pędzla (maluje pisanki).

 
3. Zastanówcie się wspólnie, co przygotujecie pysznego na święta. porozmawiajcie z dzieckiem na temat tradycji wypiekania ciast świątecznych, w tym wielkanocnych bab drożdżowych, mazurków, sernika i paschy. Pooglądajcie zdjęcia wypieków oraz formy do ciasta.
 
 
Ostatnie zadanie na dziś to zabawa badawcza „Dlaczego baba drożdżowa rośnie?”. Wsypujemy do szklanej butelki łyżkę cukru i drożdże, wlewamy trochę ciepłej wody i mieszamy. Na szyjkę butelki naciągamy balonik i szczelnie go mocujemy gumką recepturką. Wstawiamy butelkę do miski z gorącą wodą. Dziecko obserwują, jak balon wypełnia się gazem i pęcznieje. Wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje.Drożdże zmieszane z cukrem powodują, że powstają bąbelki (gaz – dwutlenek węgla). Kiedy drożdże są w cieście,bąbelki nie mogą się wydostać z otaczającego je ciasta i ciasto się podnosi. Zatem ciasto drożdżowe rośnie właściwie dzięki powstającym bąbelkom.
Data dodania: 2020-04-08 08:18:05
Data edycji: 2020-04-08 08:32:47
Ilość wyświetleń: 192
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Zadzwoń Wyślij e-mail