Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Propozycje zabaw na czas zawieszenia zajęć

ŚRODA 15.04.2020 - SŁONECZKA

Kolejne zadanie z przedsiębiorczości to zaprojektowanie banknotu.

Pokażcie dziecku banknoty i monety. Jeśli użyjecie prawdziwych zdezynfekujcie je i róbcie pokaz w rękawiczkach.Dajcie dziecku arkusz papieru w formacie zbliżonym do banknotu. Ma ono za zadanie zaprojektować swój własny banknot. Powiedźcie dziecku, że banknoty mają dwie strony. Z jednej strony znajduje się wizerunek osoby, a z drugiej – przedmioty, budowle związane z jej życiem, czasami, w których żyła. Proście je, by również na banknocie znalazło się jego oznaczenie cyfrowe, czyli wartość.
Wyjaśniamy dziecku, że pieniądze w Polsce może emitować jedynie Narodowy Bank Polski. Tworzenie banknotów zleca on Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, a monet – Mennicy Polskiej. Powstają w niej również monety okolicznościowe oraz kolekcjonerskie. Można zaprezentować dziecku filmik edukacyjny „Mennica Polska. Jak się robi pieniądze” https://www.youtube.com/watch?v=FntiUiLncLw.

 

  1. Zabawa skoczna „Skok do skarbonki”.

Zróbcie „skarbonkę” z szala/apaszki na podłodze. Na hasło: „Hop do skarbonki!” dziecko wykonuje skok obunóż (monety wpadają do skarbonki). Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

 

Trzecia propozycja zabawy wiąże się z polskim przysłowie „Grosz do grosza, a będzie kokosza” – Uczy ono, że każdy pieniądz się liczy. Zaprezentujcie dziecku monetę jednogroszową i powiedźcie, że za nią nie możemy nic kupić, jeśli jednak uzbiera się dużo monet o wartości 1 grosza, wtedy można już zrealizować jakieś swoje marzenie lub przeznaczyć pieniądze na pomoc biednym dzieciom. Dziecko, jeśli potrafi, może przeliczyć monety.

Uwaga! Do zabawy używamy zdezynfekowanych monet!

 

Do rozmowy o pieniądzach możecie wykorzystać poniższą bajeczkę. https://youtu.be/dnpa8mNtGi4

 

To tyle na dziś, życzę ciekawych zabaw, czekam z niecierpliwością na fotorelacje i ciepłego dnia życzę 

Data dodania: 2020-04-15 08:37:22
Data edycji: 2020-04-15 08:44:17
Ilość wyświetleń: 188
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Zadzwoń Wyślij e-mail