ŚRODA 20.05.2020 - JEŻYKI

Dzień dobry Jeżyki

Propozycje na dziś

Zadanie 1

Na początek „ Rozsypanka literowa” .

Na zmianę raz rodzic raz dziecko układają i odczytują wyrazy. Można wykorzystać litery z KA, k. 10, 11.

Zadanie 2

Kolejna propozycja to konstruowanie gry planszowej.

Potrzebne będą : obrazki zwierząt, plansza do gry np. duża kartka z bloku, pionki i kostka do gry.

Dzieci malują małe obrazki przedstawiające zwierzęta lub otrzymują  gotowe wydrukowane małe obrazki konturowe przedstawiające zwierzęta. Kolorują i wycinają swoje zwierzątka. Rodzic przedstawia dzieciom planszę (np. duża kartka z bloku z narysowanymi polami gry oraz napisem START i META ) na której dzieci umieszczą swoje zwierzątka. Wspólnie ustalacie  reguły gry. Rodzic albo dziecko za pomocą symboli nanosi na planszę ustalenia. Zagrajcie wspólnie w Waszą grę.

Propozycje reguł gry:

– gdy znajdziesz się na polu, gdzie stoi tygrys, czekasz jedną kolejkę, aż tygrys zniknie w zaroślach;

– gdy spotkasz małpkę, bawisz się z nią wesoło, czekasz dwie kolejki;

– gdy spotkasz na swojej drodze słonia, siadasz na nim i posuwasz się do przodu dodatkowo o trzy pola;

– gdy na twojej drodze znajdzie się lew, wolisz się cofnąć o cztery pola.

Zadanie 3

Teraz utrwalimy nazwy zwierząt

Możecie wykonać ćwiczenia w KP5, s. 30–31– utrwalanie nazw zwierząt, opisywanie ich wyglądu, przypomnienie, które z przedstawionych na zdjęciach zwierząt są ptakami, kolorowanie konturowego rysunku papugi.

Zadanie 4

Zagadki co to za zwierzę?

Czy wiesz co to za zwierzę❓

Data dodania: 2020-05-15 07:36:49
Data edycji: 2020-05-20 07:31:51