WTOREK 02.06.2020 - JEŻYKI

Dzień dobry

Dzisiaj poznamy nową literkę a będzie to literka G

ALFABET - Litera G - Nauka czytania. Nowy film edukacyjny dla dzieci. Nauka Liter. AbcZabawa

Zadanie 1

Rodzice zaprezentujcie dzieciom nowa literkę g, G. Można ją zaprezentować w książeczce „Nowa Trampolina sześciolatka. Znam litery i liczby” oraz w ramach utrwalenia wykonać ćwiczenia.

Zadanie 2

Układanie obrazków historyjki o gorylu Gutku z wykorzystaniem ilustracji w KP5, s. 40–41.

Poproście dzieci aby opowiedziały treść historyjki i  odczytały  dialogi, które mówią Trampolinek, Gaja i Pani Nauczycielka.

Zadanie 3

Zaproponujcie dzieciom budowanie modeli wyrazów: goryl, Gutek, Gaja z czerwonych (samogłoski) i z niebieskich (spółgłoski) kartoników – KA, k. 30, 31.

Zadanie 4

Zapytajcie dzieci o słowa , które rozpoczynają się głoską g lub w których słychać głoskę g.

Zadanie 5

Na zakończenie wykonajcie ćwiczenia w KP5, s. 40– 41.

Pisanie po śladzie litery g, G, kolorowanie na niebiesko kwadratów w modelach wyrazów oznaczających miejsce litery g, nalepianie podpisów do zdjęć.

Miłego dnia

Data dodania: 2020-06-02 09:24:59