Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Propozycje zabaw na czas zawieszenia zajęć

WTOREK 12.05.2020 - BIEDRONKI

Witajcie Biedroneczki. Oto propozycja zadań na dzisiejszy dzień.

ZADANIE  1.

Na początek zabawimy się w zabawę słuchowo-ruchową. Rodzic wypowiada nazwy zwierząt: krowa, kot, kura, owca, koza, koń, a dziecko dzieli je na głoski i wykonuje tyle kroków do przodu, ile głosek jest w danym słowie (4-latki dzielą na sylaby).

ZADANIE  2. 

Zapraszam do wysłuchania i zaśpiewania piosenki – „Stary Danald farmę miał” https://www.youtube.com/watch?v=KITSIpt5GzA .  Rozmowa na temat  słów piosenki: Jakie zwierzęta występują w piosence? Ile ich było? Ile było wśród nich ptaków? Kim był w piosence Stary Donald? Co to jest farma?(należy tu zaznaczyć, że w Polsce używamy nazwy „gospodarstwo”). Czym zajmuje się rolnik? Jakie znaczenie ma praca rolnika dla człowieka? Jakie obowiązki ma hodowca zwierząt, jak się nimi opiekuje? Co jedzą zwierzęta hodowane w gospodarstwie?

ZADANIE  3.

Wykonajcie teraz ćwiczenie KP4 (ćw.2,s.19) i ćwiczenie grafomotoryczne – pisz po śladzie.

ZADANIE  4. 

Zabawa naśladowcza – „Obowiązki rolnika” – dziecko przedstawia czynności rolnika, które  wymienia mama: sypanie ziaren kurom, niesienie siana i karmienie nim koni, wlewanie wody, mieszanie paszy dla świnek, dojenie krowy…

ZADANIE  5.

Na zakończenie zapraszam do obejrzenia  filmiku –„Gdzie ja mieszka” https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=1PD3jNhefUA&feature=emb_logo     i gry – „Głosy zwierząt domowych” https://www.youtube.com/watch?v=VyXhyl00qGw  .

Życzę miłego dnia.

Data dodania: 2020-05-12 08:20:14
Data edycji: 2020-05-12 08:21:26
Ilość wyświetleń: 166
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Zadzwoń Wyślij e-mail