Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Propozycje zabaw na czas zawieszenia zajęć

WTOREK 28.04.2020 - BIEDRONKI

Witam wszystkie Biedronki. Oto propozycja zadań i zabaw na dzisiejszy dzień.

ZADANIE   1. 

Na początek rozruszajmy się trochę. Zapraszam do zabawy „Głowa, ramiona, kolana, pięty.” Zaproście do wspólnej zabawy swoich rodziców. https://www.youtube.com/watch?v=30BVfTvlsrE

 

ZADANIE  2.

„Owoce i warzywa” – rozpoznawanie i nazywanie/ owoce i warzywa, które są w domu / dziecko odróżnia  owoce od  warzyw, może rozpoznawać próbując z zasłoniętymi oczami, nazywa jaki smak: słodki, gorzki, cierpki, kwaśny. Pomocą mogą być plansze. (załącznik nr 1, załącznik nr 2. Dziecko może liczyć  owoce lub warzywa, wyklaskiwać sylaby w nazwach, może też dzielić wyrazy na głoski.

 

ZADANIE  3.

Piosenka do słuchania, śpiewania, utrwalania liter. Bardzo proszę, aby dziecku powiedzieć, że np. litera C to nie jest ce, litera B to nie be, ale, że tak wymawiamy te litery w alfabecie / dotyczy dzieci starszych/.Dzieci 5 -letnie mogą utrwalać poznaną literę zaznaczając ją w tekście gazety, czytając sylaby z literą: ca-, cu itp.  https://www.youtube.com/watch?time_continue=36&v=5IQBQBvgjrg – piosenka utrwalająca literki.

 

ZADANIE  4. 

„Zdrowe, kolorowe , wiosenne kanapki”- posłuchajcie przedszkolaki, mam dla Was specjlne zadanie – przygotujcie razem z rodzicami pyszne, wiosanne kanapki. Zróbcie zdjęcie i wyślijcie na Messengera, a co potem???  SMACZNEGO! https://polki.pl/przepisy/porady-kulinarne,pomysly-na-kanapki-dla-dzieci-16-inspiracji,10016998,1,galeria.html#gallery

 

ZADANIE   5.

Poszukajcie w soim domu różne kolorowe gazety, nożyczki, klej. Wyszukajcie i wytnijcie z gazet obrazki, które prezentują co jest dobre dla naszego zdrowia (owoce, warzywa, kasze, picie wody, gimnastyka, ruch na świeżym powietrzu itp.), ale także to co nie jest korzystne dla zdrowia. Gdy zbierzecie potrzebne materiały przyklejcie przygotowane ilustracje na kartki: na jednej naklejcie to co należy robić, aby być zdrowym, na drugiej to czego trzeba unikać.

Życzę powodzenia i miłego dnia.

Data dodania: 2020-04-28 08:40:16
Data edycji: 2020-04-28 08:41:17
Ilość wyświetleń: 192
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Zadzwoń Wyślij e-mail